21 grudnia 2017 roku był dniem świątecznym w naszej szkole. W godzinach porannych uczniowie i wychowawcy  przy śpiewie kolęd spożywali w klasach wieczerze wigilijne, obdarowywali się   upominkami. O godzinie 14.30 odbył się występ jasełek pod tytułem „Wolne miejsce przy stole”. Autorką scenariusza oraz  osobą przygotowującą występ była Małgorzata Czarnecka. Młodzi aktorzy zwrócili uwagę na problem samotności  i wskazali widzom pomysły otwarcia się na  drugiego, potrzebującego ciepła bliskich człowieka.

….„Więc rozglądajcie się dookoła

Może ktoś blisko was cichutko prosząc o pomoc woła”….

 Inscenizacja przeplatana była licznymi kolędami.  Nagrodzono ją gromkimi brawami.

Po występie jasełek rodzice, nauczyciele i dzieci podzielili się opłatkiem i spożyli potrawy wigilijne.

Czwartek wprowadził wszystkich w uroczysty nastrój świąteczny.