W dniach od 12 do 16 maja 2019 roku odbyła się wycieczka do Barcelony. Uczniowie w naszej szkoły mogli na ,,własne oczy" zobaczyć m. in: stadion Camp Nou, który jest siedzibą słynnej FC Barcelony i zarazem największym stadionem w Europie,  wzgórze Montjuic , skąd uczniowie mogli  podziwiać przecudną panoramę miasta oraz widok na morze i port.Kolejnym punktem  programu był Park Güell, gdzie  uczniowie wypoczęli na przepięknej , najdłuższej ławce świata oraz podziwiali  słynną Salamandrę, podziwiali także  słynne dzieła Gaudiego - Casa Battlo i Casa Mila, zobaczyli największy  park Barcelony - ParkuCytadeli. Uczniowie podziwiali  dzieło Antoniego Gaudiego- Sagrada Familia ....gdzie  uczestniczyli w bardzo interesującej lekcji dotyczącej historii tej przepięknej katedry. ;)Kolejny punkt programu to spacer po najbardziej znanej ulicy Barcelony - La Ramblas.... Ulica ta znajduje się w dzielnicy Barri Gòtic, ciągnie się od Plaça de Catalunya w centrum do pomnika Krzysztofa Kolumba na nabrzeżu.Jedną z atrakcji na La Ramblas jest targ z lokalnymi produktami, które mielismy okazję skosztować....pyszne owoce, szynka hiszpańska, sery i owoce morza.Dzielnica Barri Gotic to jeden z najpiękniejszych zakątków Barcelony - na placu przed katedrą swietej Eulalii zatańczyli tradycyjny taniec kataloński - sardana :)

Obraz może zawierać: 2 osoby, uśmiechnięci ludzie, na zewnątrz

Obraz może zawierać: 13 osób, ludzie siedzą i na zewnątrz

Obraz może zawierać: 14 osób, uśmiechnięci ludzie, buty

Obraz może zawierać: 12 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją, drzewo i na zewnątrz

Obraz może zawierać: 10 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i na zewnątrz

Obraz może zawierać: 10 osób, niebo, drzewo i na zewnątrz

Obraz może zawierać: 5 osób, tabela i jedzenie

Obraz może zawierać: 6 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją, niebo, buty i na zewnątrz