W dniach od 12 do 16 maja 2019 roku uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Katalonii. Na początku uczniowie zwiedzili przepiękną Barcelonę, gdzie mogli na ,,własne oczy" zobaczyć m. in: stadion Camp Nou, który jest siedzibą słynnej FC Barcelony i zarazem największym stadionem w Europie,  wzgórze Montjuic, skąd uczniowie podziwiali przecudną panoramę miasta oraz widok na morze i port. Kolejnym punktem  programu był Park Güell, gdzie  uczniowie wypoczęli na przepięknej, najdłuższej ławce świata oraz podziwiali  słynną Salamandr oraz słynne dzieła Gaudiego - Casa Battlo i Casa Mila, zobaczyli również największy  park Barcelony – Park Cytadeli. Uczniowie podziwiali  najpiękniejsze dzieło Antoniego Gaudiego- Sagrada Familia - gdzie  uczestniczyli w bardzo interesującej lekcji dotyczącej historii tej przepięknej katedry. Kolejnym punktem programu był spacer po najbardziej znanej ulicy Barcelony - La Ramblas.... Ulica ta znajduje się w dzielnicy Barri Gòtic, ciągnie się od Plaça de Catalunya w centrum do pomnika Krzysztofa Kolumba na nabrzeżu. Jedną z atrakcji na La Ramblas jest targ z lokalnymi produktami, które mielismy okazję skosztować....pyszne owoce, szynka hiszpańska, sery i owoce morza. Dzielnica Barri Gotic to jeden z najpiękniejszych zakątków Barcelony - na placu przed katedrą świętej Eulalii zatańczyli tradycyjny taniec kataloński - sardana .Kolejne miejsce, które uczniowie zwiedzili w Katalonii to przepiękna Girona, gdzie odbywał się coroczny festiwal kwiatów, organizowany z okazji nadejścia wiosny. Jest to miasto tysiąca zabytków. Starówka w Gironie jest jedną z najpiękniejszych w Katalonii oraz jedną z najlepiej zachowanych w całej Hiszpanii. Odwiedzając to miejsce, uczniowie zobaczyli ponad dwa tysiące lat historii. Liczne monumenty, które zachowały się w tym miejscu do współczesnych czasów kryją ogromny kunszt i bogactwo artystyczne.W trakcie pobytu nie zabrakło również czasu na sapcery i kąpiele morskie w uroczej miejscowości Callela. Uczniowie powrócili z wycieczki bogaci w nową wiedzę, doświadczenia i ze wspaniałymi humorami oraz z pomysłami na destynację na kolejną wycieczkę szkolną. 

Obraz może zawierać: 2 osoby, uśmiechnięci ludzie, na zewnątrz

Obraz może zawierać: 13 osób, ludzie siedzą i na zewnątrz

Obraz może zawierać: 14 osób, uśmiechnięci ludzie, buty

Obraz może zawierać: 12 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją, drzewo i na zewnątrz

Obraz może zawierać: 10 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i na zewnątrz

Obraz może zawierać: 10 osób, niebo, drzewo i na zewnątrz

Obraz może zawierać: 5 osób, tabela i jedzenie

Obraz może zawierać: 6 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją, niebo, buty i na zewnątrz