25 września 2019  uczniowie klas 4, 5 oraz 7 mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o otaczającym nas świecie!
Czy można zobaczyć dźwięk?,
Co to jest fala dźwiękowa? ,
Czym są infra- i ultradźwięki ?
Na te i inne pytania uczniowie mieli okazję szukać wspólnie odpowiedzi z wykładowcami podczas pokazu na Wydziale Matematyki.
Zaś po wykładzie przenieśliśmy się do XIX- wiecznej Anglii, gdzie poznaliśmy Karola Darwina- przyrodnika i twórcę teorii ewolucji, leżącej u podstaw biologii oraz istnienia naszego świata. Tą pełną wrażeń podróż w przeszłość zapewnił nam seans filmowy pt. „ Dobór naturalny” –wyświetlony na kopule olsztyńskiego Planetarium.

Dnia 26.09.19 klasa VI uczestniczyła w warsztatach językowych w ramach Olsztyńskich Dni Nauki.
Celem zajęć było zapoznanie dzieci z nazwami środków lokomocji w języku niemieckim, pokazanie walorów turystycznych i krajoznawczych krajów niemieckojęzycznych oraz wzbudzenie zainteresowania nauką języka niemieckiego poprzez podróże.Po warsztatach wybraliśmy się do kawiarni Kofikada, gdzie wspólnie uczciliśmy urodziny naszego kolegi - Antka.

Obraz może zawierać: 7 osób, ludzie siedzą i w budynku

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie siedzą

Obraz może zawierać: 5 osób, ludzie siedzą

 

 

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Obraz może zawierać: 7 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą, ludzie stoją i w budynku

 

 

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i na zewnątrzObraz może zawierać: 2 osoby, uśmiechnięci ludzieObraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie siedzą, tabela i w budynku