Dnia 24.09.2020 uczniowie klas 6-8 brali udział w zajęciach online w ramach Olsztyńskich Dni Nauki.
Pierwszy wykład miał tytuł „Do czego służy język? „– uczniowie zgłębili tajniki języka ojczystego, uczyli się również języków obcych. Poznali rózne funkcje języka, których jest naprawdę wiele. Dowiedzieli się do czego służy język i jaką rolę pełni (lub może pełnić) w naszym życiu.
Kolejny wykład „Zrób własne kosmetyki” dotyczył składu i prostych metod otrzymywania podstawowych kosmetyków. Uczniowie dowiedzieli się jakie składniki zawierają kupowane w drogeriach kremy, mleczka, błyszczyki do ust itp. Które składniki mogą uczulać? Jak zrobić samodzielnie kosmetyki bez konserwantów i niepotrzebnych "polepszaczy"? Uczniowie uczestniczyli on-line w przygotowaniu prostego kremu .Dnia 25.09.2020 uczniowie klas młodszych brali udział w zajęciach online w ramach Olsztyńskich Dni Nauki.

Zajęcia nosiły tytuł Mleko ma moc.Dzieci mogły dowiedzieć się Co można otrzymać z mleka?Co człowiekowi daje mleko?Jakie mleko jest najlepsze? Uczniowie uczesticzyli w warsztatach Jak w warunkach domowych można wyprodukować masło?

 

 

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie stoją

Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi i ekran

Obraz może zawierać: ludzie siedzą, tabela i w budynku

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie siedzą, ekran, tabela i w budynku