Otwarcie nowo powstałego  lapidarium, połączone zostało z festynem rodzinnym ( sobota 26 maja 2012). Wśród zaproszonych gości był m.in. Wójt Gminy Dywity Pan Jacek Szydło, który wraz z Panią Alicją Wąsik, radną powiatu olsztyńskiego dokonał uroczystego otwarcia lapidarium.  Na początku  dzieci ze szkoły przygotowały dla zgromadzonych gości występ artystyczny, który został przyjęty gromkimi brawami.

Po części oficjalnej nadszedł czas na liczne konkursy, rozgrywki sportowe, słodki poczęstunek i pieczenie kiełbasek.  Każde dziecko wróciło do domu z nagrodami.

Największą atrakcją festynu była niespodzianka przygotowana przez członków klubu modelarzy  MODLOT z Olsztyna. Na boisku wiejskim w Słupach miłośnicy modelarstwa przygotowali pokaz zdalnie sterowanych modeli samolotów i samochodów.

Festyn stał się również okazją do podsumowania kolejnego projektu „Z małej szkoły w wielki świat – Jesteśmy u siebie – z wizytą u sąsiadów”.  W ramach tego zadania dzieci odwiedzały swoich sąsiadów i przeprowadzały z nimi wywiady w celu lepszego ich poznania. Zostali oni zaproszeni na prezentację multimedialną „Jak dobrze mieć sąsiada” i poczęstunek.

Zabawa nie udałaby się tak, gdyby nie życzliwość sponsorów z miejscowych firm. Dzięki ich hojności nauczyciele zakupili szereg atrakcyjnych nagród oraz produkty na grilla dla wszystkich uczestników festynu.

Zapraszamy do galerii.