Dnia 21 października 2011 r. w Brąswałdzie odbył się regionalny konkurs recytatorski poezji  Marii Zientary - Malewskiej.

Recytacje poprzedziła uroczystość złożenia wiązanki kwiatów pod pomnikiem poetki, znajdującym się w Brąswałdzie.

W świetlicy wiejskiej powitano wszystkich uczestników konkursu. Oceny recytowanych tekstów dokonała komisja konkursowa. Punkty przydzielano w trzech kategoriach: dobór repertuaru interpretacja utworu i ogólny wyraz artystyczny.

Niepubliczną Szkołę Podstawową w Słupach reprezentowało 2 uczniów:

Ignacy Młodzianowski z klasy II, który recytował wiersz pt.: „Kurlantka”                                                    

i Robert Drąg z klasy V, który przedstawił interpretację wiersza  pt.: „Na Boże Narodzenie słyszycie ludzie”.

Osiągnęliśmy świetne wyniki. Ignacy Młodzianowski zajął III miejsce. Pozostali uczestnicy (wśród tych osób: Robert Drąg) otrzymali dyplomy za udział w konkursie.

Na zakończenie konkursu wszyscy udali się na wycieczkę po warmińskiej miejscowości Brąswałd. Zwiedzili zabytkowy cmentarz i kościół parafialny.

Dnia 10 października 2011 r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Słupach odbył się konkurs poezji Marii Zientary - Malewskiej.

Konkurs polegał na wyrecytowaniu wybranego wiersza poetki. Do udziału zgłosiło się 5 uczniów. Oceny dokonała komisja w składzie: Janina Cycyk, Monika Traczewska, Bartosz Krzętowski i Genowefa Kudryk. Na ocenę wpływała interpretacja utworu i ogólny wyraz artystyczny.

Wyłoniono dwóch laureatów szkolnego konkursu: Ignacego Młodzianowskiego (wyrecytował wiersz pt.: „Kurlantka”) i Roberta Drąga (wiersz pt.: „Na Boże Narodzenie słyszycie ludzie”).

Laureaci będą reprezentowali szkołę w konkursie recytatorskim w Brąswałdzie.

Lista pozostałych uczestników i wiersze, które zaprezentowali:

  1. Nikola Zduńczyk (klasa IV) – „Cztery pory roku”
  2. Katarzyna Balukiewicz (klasa IV) - „A było nas troje”
  3. Natalia Flaczyńska (klasa VI) – „Jesień”

Dnia 11 października 2010 r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Słupach odbył się konkurs poezji Marii Zientary - Malewskiej.

Konkurs polegał na wyrecytowaniu wybranego wiersza poetki. Do udziału zgłosiło się 6 uczniów. Oceny dokonała komisja w składzie: Monika Traczewska, Małgorzata Czarnecka i Genowefa Kudryk. Na ocenę wpływała interpretacja utworu i ogólny wyraz artystyczny.

Wyłoniono dwie laureatki szkolnego konkursu: Julię Chmielowską (wyrecytowała wiersz pt.: „Wieczór jesienny na Warmii”) i Kornelię Tkacz (wiersz pt.: „Jesień”). Owe uczennice reprezentowały szkołę w konkursie recytatorskim w Brąswałdzie, który odbył się 22 października 2010 roku.

Lista pozostałych uczestników szkolnego konkursu i tytuły wierszy, które zaprezentowali:

  1. Nikola Zduńczyk (klasa III) – „Rybak”
  2. Robert Drąg (klasa IV) – „Kurlantka”
  3. Mikołaj Zalewski (klasa IV) -  „Poranek nad jeziorem”
  4. Natalia Flaczyńska (klasa V) – „Noc”

Dnia 08 kwietnia 2011 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach odbył się gminny konkurs recytatorski: „Spotkania z poezją”.

W konkursie wzięła udział 34 uczniów. Oceny recytowanych tekstów dokonała komisja składająca się z nauczycieli uczących języka polskiego. Punkty przydzielano w trzech kategoriach: dobór repertuaru interpretacja utworu i ogólny wyraz artystyczny.