Uczniowie klasy IV z naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Mleko z klasą” skierowanym. do dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski. Do konkursu przystąpiła klasa IV wraz z nauczycielką – Moniką Traczewską, która koordynowała przygotowanie i wykonanie projektu. Zadaniem klasy było zaprojektowanie oraz zbudowanie przestrzennej konstrukcji z pustych kartoników mleczka „Łaciate” oznaczonych logo „Mleko o klasą”. Do wykonania kompozycji mogły być wykorzystane opakowania po różnych smakach mleka. Kartoniki po mleku miały zostać użyte, jako główny budulec kompozycji przestrzennej (stanowiły minimalnie 90 % kompozycji). Dopuszczalne było jednak łączenie kartoników po mleku z innymi materiałami dodatkowymi, służącymi do uzyskania pożądanego efektu plastycznego i wyrazu artystycznego kompozycji.

Niestety nie udało nam się uzyskać wysokiej lokaty w tym konkursie. Firma „Mlekpol” otrzymała 1326 projektów z całej Polski. Wszystkie prace były barwne i ciekawe, przez co komisja konkursowa miała nie mały problem, aby spośród tych wszystkich prac wyłonić zwycięzców. Wykonanie projektu dało nam wiele satysfakcji, śmiechu i dobrej zabawy.

Dnia 02 kwietnia 2012 r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Słupach odbył się konkurs recytatorski „Spotkanie z poezją”. Wzięło w nim udział 15 uczniów. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: klasy młodsze (I - II) oraz klasy starsze (IV - VI).

Oceny recytowanych tekstów dokonała komisja w składzie: Janina Cycyk, Monika Traczewska, Bartosz Krzętowski i Genowefa Kudryk. Punkty przydzielano w trzech kategoriach:

a) dobór repertuaru (łączna liczba punktów od wszystkich członków jury: 0-12 pkt. – max. po 3 punkty od każdego z oceniających),

b) interpretacja utworu (łączna liczba punktów od wszystkich członków jury: 0-12 pkt. – max. po 3 punkty od każdego z oceniających),

c) ogólny wyraz artystyczny (łączna liczba punktów od wszystkich członków jury: 0-12 pkt. – max. po 3 punkty od każdego z oceniających),

Następujące miejsce zdobyli:

Kategoria klasy młodsze (I - II):

I miejsce

II miejsce:

III miejsce:

Ignacy Młodzianowski, kl. II

Aleksandra Sajek, kl. I

Julia Kleina, kl. II

„Rycerz Krzykalski” Juliana Tuwima

„Urodziny” Doroty Gellner

„Ten mój brat” Wandy Chotomskiej

Barbara Ostrowska z klasy I (wiersz „Urodziny” Doroty Gellner) oraz Justyna Barańska  z klasy II (wiersz „W każdą sobotę” Ludwika Jerzego Kerna otrzymały wyróżnienia w konkursie.

Kategoria klasy starsze (IV - VI):

I miejsce:

II miejsce:

III miejsce:

Robert Drąg, kl. V

Paulina Barańska, kl. V

Marcin Kleina, kl. VI

„Brudas” Jana Brzechwy

„Hipopotam” Jana Brzechwy

„Dwa koguty” Wandy Chotomskiej

Mikołaj Zalewski z klasy V (wiersz „Dwa koguty” Wandy Chotomskiej) oraz Patryk Pupecki z klasy V (wiersz „Wąż Kaligraf” Jana Brzechwy) otrzymali wyróżnienia w konkursie.

Osoby, które zajęły pierwsze i drugie miejsca, biorące udział w  konkursie szkolnym (2 osoby z klas I - II i 2 osoby z klas IV - VI) reprezentowały naszą szkołę w gminnym konkursie recytatorskim w Dywitach, który odbył się 20 kwietnia 2012 roku.

Lista pozostałych uczestników:

Klasy IV – VI:

  1. Małgorzata Bojarska (kl. IV) – „Skarżypyta” Jana Brzechwy
  2. Nikola Zduńczyk (kl. IV) – „Ptasie plotki” Jana Brzechwy
  3. Julia Chmielowska (kl. IV) – „Triangel” Wandy Chotomskiej
  4. Szymon Ptak (kl. IV) – „Fortepian” Wandy Chotomskiej
  5. Angelika Maksio (kl. VI) – „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego

W eliminacjach gminnych, które odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach zostały wyłonione osoby (po 2 w każdej kategorii wiekowej) do reprezentowania Gminy w eliminacjach rejonowych konkursu. Wśród  laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły - Ignacy Młodzianowski, uczeń klasy II.

Eliminacje rejonowe konkursu recytatorskiego odbyły się dnia  27 kwietnia 2012 roku w Dywitach.

Komisja konkursowa  po wysłuchaniu uczestników postanowiła wytypować Ignacego Młodzianowskiego do reprezentowania Gminy w finale wojewódzkim.

Laureatom i osobom wyróżnionym wręczono nagrody książkowe, zaś pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy.

Dnia 20 kwietnia 2012 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach odbył się gminny konkurs recytatorski: „Spotkania z poezją”.

W konkursie wzięła udział 33 uczniów. Odbywał się on w czterech kategoriach:     klasy młodsze (I - III), klasy starsze (IV - VI), młodzież gimnazjalna – recytatorzy oraz młodzież gimnazjalna – poezja śpiewana.

Oceny recytowanych tekstów dokonała komisja składająca się z nauczycieli uczących języka polskiego. Punkty przydzielano w trzech kategoriach: dobór repertuaru interpretacja utworu i ogólny wyraz artystyczny.

Niepubliczną Szkołę Podstawową w Słupach reprezentowało 4 uczniów:

- Ignacy Młodzianowski, kl. II, który recytował wiersz Juliana Tuwima: „Rycerz Krzykalski”;

- Aleksandra Sajek, kl. I, która przygotowała wiersz Doroty Gellner: „Urodziny”;

- Robert Drąg, klasa V, który recytował wiersz Jana Brzechwy: „Brudas”;

- Paulina Barańska, klasa V, która przedstawiła interpretację wiersza Jana Brzechwy: „Hipopotam”.

Osiągnęliśmy znakomity wynik ! Ignacy Młodzianowski został jednym z laureatów konkursu i będzie reprezentował naszą Gminę w eliminacjach rejonowych.

Laureatom i osobom wyróżnionym wręczono nagrody książkowe, zaś pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie.

Dnia 13 kwietnia 2012 r. w Zespole Szkół w Dywitach odbył się konkurs ortograficzny  o tytuł: „Mistrza Ortografii”. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: klasy młodsze (I - III) oraz klasy starsze (IV - VI).

Niepubliczną Szkołę Podstawową w Słupach reprezentowało 4 uczniów:

klasy młodsze – Julia Kleina (kl. II) oraz Justyna Barańska (kl. II); klasy starsze Paulina Barańska (kl. V) oraz Nikola Zduńczyk (kl. IV).

Oceny testów dokonała komisja, składająca się z nauczycieli języka polskiego.

Uczestnicy konkursu rozwiązali zadania ortograficzne o różnym stopniu trudności i napisali dyktando.

Osiągnęliśmy świetny wynik: Nikola Zduńczyk zajęła I miejsce (w kategorii klas starszych).