6 grudnia 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy Mikołajki.Z tej okazji uczniowie klas I - VIII pojechali do kina.Po przyjeździe do szkoły na dzieci czekała niespodzianka - pizza.Było dużo radości i uśmiechów.

 

 

Obraz może zawierać: 11 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą, dziecko i w budynku

 

 

Obraz może zawierać: 11 osób, ludzie siedzą i tabela

Obraz może zawierać: 9 osób, ludzie siedzą, tabela i w budynku

W sobotę 24.11.2018 rano spotkaliśmy się na dworcu Olsztyn Główny . Stąd w doskonałych humorach wyruszyliśmy na wycieczkę. Najpierw był przejazd pociągiem i autobusem do Miłomłyna. Tu pięknie przywitali nas strażacy z OSP, potem zobaczyliśmy śluzę na kanale elbląskim, a następnie zwiedziliśmy zabytkowy kościół z pięknym ołtarzem z 1718 roku. Historię kościoła opowiedział nam ksiądz wikary. Potem wróciliśmy do Ostródy, w której obejrzeliśmy zamek, muzeum w zamku, a także jarmark świąteczny, który się właśnie odbywał. Nieodzownym elementem każdej wycieczki musi być wizyta w popularnej jadłodajni. Wszyscy znamy jej nazwę. Bez niej wycieczka pewnie nie byłaby udana. Później spacer po pięknej promenadzie nad jeziorem, pobyt na placu zabaw i szczęśliwy powrót do Olsztyna. Ilustrują to zamieszczone poniżej zdjęcia. Co warto zauważyć – w każdym miejscu spotkaliśmy się z życzliwością. Za co serdecznie dziękujemy. Dziękujemy także pani Jagodzie- mamie uczennicy klasy I za wsparcie w opiece nad dziećmi i udział w naszej wycieczce.

Obraz może zawierać: 2 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą i dziecko

 

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie siedzą i dziecko

Obraz może zawierać: 2 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą, ludzie stoją i dziecko

Obraz może zawierać: 2 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą i w budynku

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, stoi

Obraz może zawierać: 9 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i na zewnątrz

Obraz może zawierać: 5 osób

Obraz może zawierać: 13 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i na zewnątrz

Dnia 26 września 2018 roku uczniowie klas: drugiej, trzeciej i szóstej uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej w ramach Olsztyńskich Dni Nauki organizowanych przez UWM w Olsztynie. Pojechaliśmy autokarem do rezerwatu ptaków wodno – błotnych w Kwiecewie koło Dobrego Miasta. Od szosy do jeziora prowadziła polna droga. Idąc nią rozpoznawaliśmy ciekawe drzewa i krzewy: głóg, aronię, tarninę, dzikie jabłonie. Nad nami przelatywał jastrząb, w oddali pojawił się orzeł bielik. Gdy dotarliśmy na miejsce, oczom naszym ukazał się niepowtarzalny widok: jezioro mieniące się bielą pływających po nim ptaków. Po wodzie brodziły dziesiątki czapli białych, w oddali połyskiwały stada łabędzi. Przez teleskop oglądaliśmy kaczki: krzyżówki i krakwy. Obok trzcin brodziły żurawie. Na gałęziach krzewów siedziały sójki, które już teraz przyleciały do nas z chłodniejszych obszarów. Szkoda tylko, że zimny wiatr zmusił nas do powrotu….

 

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, niebo, na zewnątrz i przyroda

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi, niebo, góra, na zewnątrz i przyroda

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, niebo, trawa, góra, na zewnątrz i przyroda

28 września Uczniowie klasy I wzięli li udział w Warsztatach rozwijających kreatywność i wyobraźnię przestrzenną ,,Warsztaty na wesoło- zabawa i nauka w Multicentrum".  Zajęcia te odbyły się w ramach Olsztyńskich Dni Nauki. Zajęcia odbyły się na dwóch modułach edukacyjnych: 

K-First -edukacyjne zajęcia komputerowe z wykorzystaniem programu edukacyjnego i konsoli interaktywnej.

Multitechnika- warsztaty techniczne z wykorzystaniem klocków K’nex.

Uczniowie poradzili sobie z powierzonymi im zadaniami znakomicie!!

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i ludzie siedzą

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją i w budynku

 

 

Dnia 11 października 2018 roku uczniowie klas I – III wybrali się na wycieczkę na Cmentarz Komunalny w Olsztynie przy ulicy Poprzecznej w Olsztynie. Odwiedzili miejsca Pamięci Narodowej – Pomnik poświęcony żołnierzom Armii Krajowej, Policji Państwowej z lat 1935 – 1939, Armii Andersa, bohaterom Monte Casino, ofiarom ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej i Katynia oraz katastrofy smoleńskiej. Następnie dzieci udały się na grób naszej warmińskiej poetki – Marii Zientary Malewskiej. W każdym z tych miejsc zapaliły symboliczne znicze. Uczniowie poszukiwali opuszczonych i zaniedbanych grobów, które uprzątnęli. 
Była to praktyczna lekcja patriotyzmu i bezinteresownej pomocy innym.

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, stoi i na zewnątrz

Obraz może zawierać: 8 osób, ludzie stoją, drzewo, roślina, na zewnątrz i przyroda

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, drzewo, roślina, na zewnątrz i przyroda

 

Obraz może zawierać: 3 osoby, drzewo, dziecko i na zewnątrz

Obraz może zawierać: 8 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i na zewnątrz