Start Konkursy 2011/2012 Konkurs "Mleko z klasą"
Konkurs "Mleko z klasą"

Uczniowie klasy IV z naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Mleko z klasą” skierowanym. do dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski. Do konkursu przystąpiła klasa IV wraz z nauczycielką – Moniką Traczewską, która koordynowała przygotowanie i wykonanie projektu. Zadaniem klasy było zaprojektowanie oraz zbudowanie przestrzennej konstrukcji z pustych kartoników mleczka „Łaciate” oznaczonych logo „Mleko o klasą”. Do wykonania kompozycji mogły być wykorzystane opakowania po różnych smakach mleka. Kartoniki po mleku miały zostać użyte, jako główny budulec kompozycji przestrzennej (stanowiły minimalnie 90 % kompozycji). Dopuszczalne było jednak łączenie kartoników po mleku z innymi materiałami dodatkowymi, służącymi do uzyskania pożądanego efektu plastycznego i wyrazu artystycznego kompozycji.

Niestety nie udało nam się uzyskać wysokiej lokaty w tym konkursie. Firma „Mlekpol” otrzymała 1326 projektów z całej Polski. Wszystkie prace były barwne i ciekawe, przez co komisja konkursowa miała nie mały problem, aby spośród tych wszystkich prac wyłonić zwycięzców. Wykonanie projektu dało nam wiele satysfakcji, śmiechu i dobrej zabawy.

 
naszaszkolaslupy.pl, designed by SiteGround Parts of the banner designed by Freepik